
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 205x106x76mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 9.4 kg |
| Shipper Dimensions | 625 mm x 555 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Large White Corrugated Plain 200pc/ctn
PRODUCT CODE: WCB8
- White corrugated large snack box
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and brown cardboard.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$76.81
+gst / carton
200 pcs / $0.38 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
BLCTLL |
100 pcs / $1.04 ea
$103.95+gst / carton
PSFWHITEIW |
2500 pcs / $0.03 ea
$81.90+gst / carton
GP4W(PACK) |