
specifications
| COLOUR | Brown + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 453x313x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 5.7 kg |
| Shipper Dimensions | 490 mm x 360 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
BCTMP |
50 pcs / $1.21 ea
$60.71+gst / carton
Kraft Catering tray Lid Medium Plus w PET Window 100pc/ctn
PRODUCT CODE: KCTLMP
- Kraft brown corrugated rectangle catering tray lid with PET viewing window. Fits BCTMP catering tray.
$80.53
+gst / carton
100 pcs / $0.81 ea
quantity (carton)
Availability: 62 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 62 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KSCLPET |
300 pcs / $0.23 ea
$69.30+gst / carton
GP4(PACK) |
1600 pcs / $0.02 ea
$29.77+gst / carton
ACC16 |
1000 pcs / $0.10 ea
$155.40 Original price was: $155.40.$99.90Current price is: $99.90.+gst / carton
GPGBLUEH(PACK) |