
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 229x229x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 9.2 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 355 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
Clamshell Sugarcane 9" 200pc/ctn
PRODUCT CODE: P-SH09
- Sugarcane takeaway clamshell container with single compartment.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$88.33
+gst / carton
200 pcs / $0.44 ea
quantity (carton)
Availability: 1853 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1853 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL98PETNH |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
KRCL |