
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | RPET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 382x275x30mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 50/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 0.9 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 255 mm x 30 mm / pack |
| Pallet Configuration | 48 pack/layer, 13 layers/pallet = 624 pack |
compatible products
CTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
BCTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
BCTM50 |
100 pcs / $0.97 ea
$96.89+gst / carton
Clear RPET Catering Tray Lid Medium 50pc/pack
PRODUCT CODE: CTLM(Pack)
- Clear catering tray lid made from RPET for BCTM50, BCTM and CTM catering trays.
- Please note these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$34.91
+gst / pack
50 pcs / $0.70 ea
quantity (pack)
Availability: 97 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 97 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RN40Q |
1000 pcs / $0.08 ea
$80.53+gst / carton
SWH |
600 pcs / $0.42 ea
$252.75+gst / carton
KRCLPLA |
300 pcs / $0.33 ea
$97.65+gst / carton
GPNEWSL (PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
ACC24 |