
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 310x310x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 8.3 kg |
| Shipper Dimensions | 320 mm x 350 mm x 320 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Unbleached Sugarcane Platter 12" 100pc/ctn
PRODUCT CODE: UCP12
- Platter made from unbleached sugarcane.
- Perfect for a variety of foods like seafood or meat platters, fruit and baked goods.
- Available in various sizes.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$82.95
+gst / carton
100 pcs / $0.83 ea
quantity (carton)
Availability: 17 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 17 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLACKH(PACK) |