
specifications
| COLOUR | Multi |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 383x383x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 950 mm x 467 mm x 70 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 35 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating.</p>
|
compatible products
Pizza Box White Printed 15 Inch 50pc/pack
PRODUCT CODE: PBWP15
- Corrugated cardboard white printed Pizza Is Life pizza boxes with brown inside. 140 GSM white+120 GSM E flute+130 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various sizes available.
- Not suitable for reheating.
$43.23
+gst / carton
50 pcs / $0.86 ea
quantity (carton)
Availability: 363 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 363 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
AAC8S |