
specifications
| COLOUR | Newsprint |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 131x91x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8.38 kg |
| Shipper Dimensions | 681 mm x 356 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 1 layers/pallet = 16 ctn |
compatible products
Envirorange Open Tray 1
PRODUCT CODE: PA89490
- This printed white corrugated Tray is perfect for food-to-go and takeaway.
- Available in a range of items and sizes.
- Classic, sturdy and functional.
$104.16
+gst / carton
500 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 221 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 221 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
