
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 130x91x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 670 mm x 350 mm x 285 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 5 layers/pallet = 22 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
White Corrugated Tray Small 500pc/ctn
PRODUCT CODE: WCT1
- White corrugated takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$75.57
+gst / carton
500 pcs / $0.15 ea
quantity (carton)
Availability: 13 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 13 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 13 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BL1216W |