
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x34x1.5mm |
| MATERIAL | Wood |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.3 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 170 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 8 layers/pallet = 128 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® 100% Wood |
Coated Wooden Spoon 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: CWS160F
- Spoon made from FSCĀ®-certified 100% Wood with carnauba wax coating.
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
$126.37
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 1124 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1124 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC6S |
1000 pcs / $0.10 ea
$100.32+gst / carton
GPGBLACKL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
GP4(PACK) |