
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 152x152x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 9.85 kg |
| Shipper Dimensions | 425 mm x 330 mm x 335 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
Sugarcane Clamshell Hamburger 6" 400pc/ctn
PRODUCT CODE: T-HB06
- White sugarcane takeaway clamshell container.
- Designed for burgers, but also perfect for food-to-go such chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$88.33
+gst / carton
400 pcs / $0.22 ea
quantity (carton)
Availability: 934 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 934 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPLA |
300 pcs / $0.34 ea
$102.58+gst / carton
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
BLCTS |