
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 94x47x150mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 4.9 kg |
| Shipper Dimensions | 340 mm x 210 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 6 layers/pallet = 76 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Chip Carton Large 250pc/ctn
PRODUCT CODE: CCL
- Brown cardboard takeaway chip box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway foods.
- Also available in small size.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$37.17
+gst / carton
250 pcs / $0.15 ea
quantity (carton)
Availability: 796 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 796 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 796 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL78PET |
1000 pcs / $0.03 ea
$34.19+gst / carton
KRCL |