
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x280x160mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 13.3 kg |
| Shipper Dimensions | 410 mm x 300 mm x 430 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
Brown Kraft Bag Twisted Paper Handle Takeaway Small 250pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-T-TS
- Kraft paper bag with twisted paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 5kg.
- Various sizes available.
$99.73
+gst / carton
250 pcs / $0.40 ea
quantity (carton)
Availability: 273 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 273 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4W(PACK) |
1600 pcs / $0.01 ea
$20.81+gst / carton
BCB-T-M |
250 pcs / $0.46 ea
$113.98+gst / carton
AAC16D |