
specifications
| COLOUR | Brown + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 583X275X30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 595 mm x 295 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
BCTL |
50 pcs / $1.40 ea
$69.81+gst / carton
BCTSML (Pack) |
50 pcs / $0.26 ea
$12.82+gst / carton
BCTL50 |
100 pcs / $1.25 ea
$125.39+gst / carton
Rectangle Kraft Catering Tray Lid Large w PET Window 100pc/ctn
PRODUCT CODE: KCTLL
- Kraft brown corrugated rectangle catering tray lid with PET viewing window. Fits BCTL50 and BCTL catering tray.
$84.06
+gst / carton
100 pcs / $0.84 ea
quantity (carton)
Availability: 260 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 260 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SCTM |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
PSBWHITEIW |