
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 127x77x235mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 8 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 13.55 kg |
| Shipper Dimensions | 600 mm x 260 mm x 270 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 36 ctn |
compatible products
SOS Bags No.4 Brown 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSL#4
- Brown SOS paper bag. 50 GSM. Holds up to 2kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$105.44
+gst / carton
2000 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 33 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 33 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 33 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
DL115 |