
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 152x225x45mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8.4 kg |
| Shipper Dimensions | 680 mm x 390 mm x 270 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
White Corrugated Tray Large 250pc/ctn
PRODUCT CODE: WCT4
- White corrugated takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$68.14
+gst / carton
250 pcs / $0.27 ea
quantity (carton)
Availability: 22 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 22 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 22 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PPC12S80 |
1000 pcs / $0.16 ea
$159.57+gst / carton
GPGBLACK(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
BLCTLL |