
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 75x48mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 390 mm x 350 mm x 320 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
compatible products
4oz Sugarcane Cup 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: C004
- Cup made from sugarcane.
- Perfect for serving dips, sauces, condiments and toppings.
- Various sizes and designs available. Matching flat or sugarcane lids available.
$174.30
+gst / carton
2000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 19 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 19 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
BCB-T-BABY |