
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 6x197mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 3.7 kg |
| Shipper Dimensions | 555 mm x 215 mm x 235 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
PSFWHITEIW |
2500 pcs / $0.03 ea
$81.90+gst / carton
Paper Straw Flexi All Black 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSFALLBLACK
- Black Flexi 3ply paper straws.
- Has a flexible, bendy straw neck for easy drinking.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$77.70
+gst / carton
2500 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 3 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 3 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 3 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RPETDFL |
500 pcs / $0.10 ea
$51.45+gst / carton
KRCP |
300 pcs / $0.37 ea
$112.00+gst / carton
TR2/3L |