
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | corrugated + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 203.2×203.2×101.6mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 10.2 kg |
| Shipper Dimensions | 580 mm x 450 mm x 355 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Pack'n'Carry Cake Box 8" 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PCCB84
- Pack’N’Carry kraft cardboard cake box with 2 PET viewing windows, carry handle and white inside. Flat packed.
- Perfect for cakes, muffins, sandwiches, wraps and other catering food.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$135.05
+gst / carton
100 pcs / $1.35 ea
quantity (carton)
Availability: 10 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 10 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 10 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC6S |