
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 102x105x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 6.8 kg |
| Shipper Dimensions | 745 mm x 295 mm x 270 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 7 carton/layer, 3 layers/pallet = 21 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
PCB8 |
200 pcs / $0.37 ea
$73.10+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
Burger Box Brown Corrugated Plain Brown 250pc/ctn
PRODUCT CODE: PCB2
- Brown corrugated cardboard burger box.
- Perfect for taller burgers, but also versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$66.90
+gst / carton
250 pcs / $0.27 ea
quantity (carton)
Availability: 434 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 434 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 434 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTLS |