
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Clear |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x91mm |
| MATERIAL | PET |
| pcs | 800/ctn |
| bags | 16/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.7 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 410 mm x 350 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 5 layers/pallet = 20 ctn |
compatible products
PET Lid Fit Aqueous Coated Sushi Tray Small 800pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTLS
- PET lid to fit ASTS aqueous coated sushi tray. Features ridges to allow the trays to stack.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$71.40
+gst / carton
800 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 263 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 263 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 263 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BL1216N |