
specifications
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 165x115x19.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.2 kg |
| Shipper Dimensions | 385 mm x 340 mm x 240 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Sugarcane Sushi Tray Medium 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-0.8B
- Sushi tray made from sugarcane.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching PET lid available.
$81.79
+gst / carton
600 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 88 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 88 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RPETDFL |
500 pcs / $0.10 ea
$51.45+gst / carton
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
BCB-T-TM |