
specifications
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 225x95x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Clear |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.4 kg |
| Shipper Dimensions | 590 mm x 460 mm x 295 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold food only up to 60°C.</p>
|
compatible products
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
PET Lid for Sugarcane Sushi Tray Long 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-0.6F
- PET lid to fit EG-0.6B.
- Suitable for cold food only up to 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$62.47
+gst / carton
600 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 189 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 189 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL84PET |
1000 pcs / $0.04 ea
$39.90+gst / carton
GP4W(PACK) |
1600 pcs / $0.01 ea
$20.81+gst / carton
KRCLPLA |
300 pcs / $0.33 ea
$97.65+gst / carton
BSB16/25/32LPLA |