
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90×2.8mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 5000/ctn |
| bags | 50/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 5 kg |
| Shipper Dimensions | 240 mm x 230 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 20 carton/layer, 6 layers/pallet = 120 ctn |
compatible products
Boat Oar Skewer Bamboo 90mm 5000pc/ctn
PRODUCT CODE: BS90
- Bamboo boat oar skewers.
- Perfect for serving with a variety of finger food or samples such as fruit, cheese, meatballs or sausages.
- Various sizes available.
$92.62
+gst / carton
5000 pcs / $0.02 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8D |
500 pcs / $0.20 ea
$101.59+gst / carton
KRCLPET |