
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 175x175mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.2 kg |
| Shipper Dimensions | 183 mm x 183 mm x 168 mm / pack |
| Pallet Configuration | 36 pack/layer, 7 layers/pallet = 252 pack |
compatible products
1 Square Brown GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL1SB
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and white.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$18.80
+gst / pack
500 pcs / $0.04 ea
quantity (pack)
Availability: 376 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 376 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
AAC8S |