
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 256x190mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8.5 kg |
| Shipper Dimensions | 760 mm x 310 mm x 195 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Cardboard Cone Large 500pc/ctn
PRODUCT CODE: FCCL
- Brown cardboard takeaway cone with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway finger foods.
- Small size also available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$91.19
+gst / carton
500 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Availability: 79 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 79 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 79 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ABC8D90 |
500 pcs / $0.20 ea
$101.48+gst / carton
GPGBLUEH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
ACC12 |
1000 pcs / $0.09 ea
$138.60 Original price was: $138.60.$90.90Current price is: $90.90.+gst / carton
FL98PETNH |